Ukrainat saab toetada joostes ümber Jalpugi järve

11.04.2022

Mööda teid on ring ümber Jalpugi järve 100 km

Kaugjooks "100 km ümber Jalpugi järve" kutsub joostes või kõndides toetama Ukrainat

Ukraina suurim looduslik järv on Ukraina edela osas, Odessa oblastis asuv Jalpugi järv, mille pindala on 149 km². Kui ring ümber järve läbida mööda teid, siis tuleb teekonna pikkuseks täpselt 100 km. Stamina Spordiklubi ja Maru Järvejooksud pakuvad jooksusõpradele võimaluse teha Ukraina suurimale järvele tiir peale kaugjooksu vormis.

 

Kaugjooksu "100 km jooks ümber Jalpugi järve" ellukutsumisel on mitu eesmärki. Kindlasti soovivad korraldajad juhtida tähelepanu Ukrainas toimuvale ja olla joostes mõtetes koos ukrainlastega. Eesmärk on ka läbi ühiselt läbitud ringi ümber Jalpugi järve koguda vahendeid Ukraina aitamiseks. Igast osavõtutasust läheb 10 € Ukraina aitamiseks. Kindlasti pakub kaugjooksul osalemine ka motivatsiooni valmistumisel kevadisteks jooksuvõistlusteks. Nii aitab enam kui kuu aja jooksul läbitud 100 km kindlasti olla paremas vormis Maru Järvejooksude kolme etapi läbimiseks.

 

100 km ümber Jalpugi järve saab osaleja läbida joostes või kõndides talle sobivas kohas ajavahemikul 15.aprill 2022 – 20.mai 2022. 100 km pikkusel kaugjooksul ümber Jalpugi järve tuleb minimaalselt üha korraga joostes või kõndides läbida 5 km. Kui iga päev läbida joostes või ka kõndides 5 km, siis kulub 100 km läbimiseks 20 päeva. . Loomulikult on 100 km läbimiseks lubatud ka teised vahemaad, ainsaks piirajaks on minimaalse ühekordse distantsi pikkus ehk 5 km

 

Kaugjooks "100 km ümber Jalpugi järve" juhend ja registreerimine 

Peasponsor

Maru

Suurtoetajad

Brooks
TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Tallinna Vesi
Pühajärve SPA
otepää
Paunküla Heaolukeskus
Järvekeskus
Tupla
RPE