Roman Fosti kutsub Jalpugi järveringil joostes Ukrainat toetama

12.04.2022

Roman Fosti osales Ukraina jooksuvormis Gentis toimunud poolmaratonil

Roman Fosti registreeris esimesena kaugjooksule "100 km ümber Jalpugi järve"

Roman Fostit, kelle isa on ukrainlane ja kellel on Ukrainas ka palju sugulasi, puudutab jõhker sõda isiklikult. Romani tädi ja tema kaks poega põgenesid Kiievist Lääne- Ukrainasse, kus asub Romani vanavanemate kodukoht. Tädi on nüüd otsaga Pärnus Romani vanemate juures, aga tädipojad on Ukrainas helgema tuleviku ootuses.

 

Hooaja avastardi vormi testimiseks tegi Roman Fosti 13.märtsil Genti poolmaratonil, kus ta jooksis välja igati korraliku aja 1:03:58. Ajast olulisem oli ehk hoopis Romani toetus Ukrainale, sest võistles ta seal ju Ukraina esindusvormis.

 

Kui Roman kuulis heategevuslikust kaugjooksust ümber Ukraina suurima järve Jalpugi, siis otsustas te end kohe sellele ka kirja panna. "Sõjas on alati rohkem kaotajaid ja praegusel hetkel me peaksime olema toeks ukrainlastele, keda rünnatakse nende enda kodumaal ja jättes neid ilma kodudest, pereliikmetest, sõpradest, sissetulekuallikatest..." mõtiskles Fosti peale kaugjooksule registreerimist ja jätkas "Jooksmine ühendab inimesi ja on parim stressiravim, mis hoiab keha aktiivsena ja on oluline tervema eluea osa." Eesti kahekordne olümpiamaratoonar soovitab veeta tund, mis kulub teleri ees uudiseid vms vaadates, hoopis õues joostes, mis omakorda parandab tervist ja aitab ka mõtted selged hoida.
 

Roman Fosti alustab ise kaugjooksu "100 km ümber Jalpugi järve" reedel, 15.aprillil poolmaratoni läbimisega, kui ta Keenias stardib 1500m üle mere pinna ja lõpetab 2700m peal. Roman loodab, et kaugjooksuga liitub võimalikult palju jooksu- ja ka kõnnisõpru, et üheskoos panustada parema Ukraina tulevikku

Peasponsor

MARU

Suurtoetajad

Brooks
KULKA
TLN Spordiamet
Liikumisaasta2023

Toetajad

otepää
Tallinna Vesi
Pühajärve SPA
CEP
Paunküla Heaolukeskus
Tupla