Unikaalne jooks ümber Ülemiste järve toimub 50.korda!

28.07.2022

Vaid üks korda aastas kulgeb pikk jooksjate rivi Ülemiste järve kallastel

50.jooks ümber Ülemiste järve toimub traditsioonilisel trassil, kuhu pääseb jooksma vaid üks kord aastas!
 

Suurt juubelit tähistav Ülemiste järve jooks toimub traditsiooniliselt augusti viimasel laupäeval ehk 27.augustil. Juubelijooksu võistluskeskus ning ka stardi- ja finišikoridor asuvad ka traditsioonilises kohas ehk Ülemiste veepuhastusjaama territooriumil.  


50.jooks ümber Ülemiste järve lõpetab ka 2022.aasta Maru Järvejooksude sarja. Mõlemal kahel esimesel etapil, 51.jooksul ümber Harku järve ja 41.jooksule ümber Pühajärve  viimane, 3.etapp said tulemuse kirja 183 järvejooksjat

Meestest läheb sarja liidrina viimasele etapile vastu Roman Fosti. Kuna teisel kohal asuv Leonid Latsepov kaotab Fostile vaid 8,5 sekundiga ning Fosti stardib veel 15.augustil maratoni Euroopa meistrivõistlustel, siis tõotab konkurents sarja võidule tulla põnev. Kolmandana jätkav Karel Hussar kaotab Fostile ligi 40 sekundit ja pigem läheb oma kohta kindlustama. Esikuuikusse mahuvad veel Kenny Kivikas, Karl Mäe ja Jaanus Kallaste.

Sarja naiste arvestuses on Pille Hinni liidrikoht natuke kindlam, sest ta edestab teisel kohal asuvat Kaisa Kukke 33 sekundiga. Kolmandal kohal olev Helen Bell kaotab omakorda Kaisale juba üle minuti. Esikuuikusse mahuvad veel enne Ülemiste juubelijooksu Kertu Kula, Ingrid Riipus ja Reet Järsk.

 

50.jooksu ümber Ülemiste järve start ja finiš asuvad Järvevana tee 3 aadressil asuval Ülemiste Veepuhastusjaama territooriumil, kus asub ka võistluskeskus ning toimuvad ka Tere Lastejooksud. Distantsi pikkuseks on 13,8 km ning esimesed 3 km ja alates 5 km-st joostakse vahetult Ülemiste järve ääres asuvatel radadel. Vaid 3 – 5 km ehk kaks kilomeetrit joostakse Ülemiste järve sanitaartsoonist väljaspool asuvatel kergliiklusteedel.
Jooksmine Ülemiste järve sanitaartsoonis muudabki Ülemiste järvejooksu unikaalseks, sest vaid üks kord aastas ehk Ülemiste järve jooksu päeval lubatakse registreerunud osalejad tallinlaste joogivee reservuaarile vahetult ringi peale tegema.

 

Juba 18.korda kuulub Ülemiste jooksupäeva programmi ka metsajooks, 5,5 km pikkuse metsajooksu start antakse 12.00 ja rajast pea pool kulgeb ka Ülemiste järve vahetus läheduses.
Sarnaselt Pühajärve pargijooksuga on sel aastal ka Ülemiste metsajooksul eraldi arvestus noortele. Nimelt saavad noorjooksjad auhinnatud kahes vanuseklassi, sünniaastatega 2006 – 2007 ning 2008 ja hiljem.

 

Jooksupäeva Ülemiste järve ääres avavad Tere Lastejooksud, mis toimuvad samuti Veepuhastusjaama territooriumil. Tere Lastejooksudele antakse start kell 11 ning lastele on osalemine tasuta ja registreerimine algab kell 10.

 

Info ja registreerimine

50.jooks ümber Ülemiste järve

18.Ülemiste metsajooks

 

Peasponsor

Maru

Suurtoetajad

Brooks
TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Tallinna Vesi
Pühajärve SPA
otepää
Paunküla Heaolukeskus
Järvekeskus
Tupla
RPE