Ülemiste järve- ja metsajooksul osalejad joovad puhast joogivett

04.08.2022

Puhas joogivesi on Tallinnas janu kustutamiseks

Tallinnas on suvehooajal ligi 40 avalikku veevõtupunkti, kust saab tasuta puhast joogivett juuni algusest kuni septembri lõpuni.

Lisaks eelmisel aastal kasutusel olnud joogiveekraanidele lisandusid uued veevõtupunktid Vabaõhumuuseumi teele, Pirita rannahoone lähedusesse ja Astangu kergliiklusteele.

Tallinna Vee varahaldusdirektori Tarvi Thombergi sõnul on Tallinna Vee eesmärk, et värske kraanivesi oleks linnaruumis inimeste jaoks võimalikult mugavalt kättesaadav, sest korduvate veepudelite kasutamine ja kraanivee eelistamine vähendab plastijäätmete tekkimist.

“Tallinna linna läbi viidud uuring näitas, et tallinlaste teadlikkus tasuta joogikraanidest on kõrge – ligi kaks kolmandikku linlastest on kursis, et pealinnas on suvehooajal avatud tasuta avalikud veekraanid ja neid kasutatakse janu kustutamiseks järjest enam,” tõi Thomberg välja.

Tallinna Vee andmetel joob kraanivett ligi 90 protsenti ettevõtte lõpptarbijatest kraanivett, mis vähendab oluliselt joogivee tarbimisest tulenevat koormust keskkonnale.

“Kui näiteks kasvõi pooled tallinlased eelistaksid suvel täita joogikraanist oma pooleliitrist kaasaskantavat veepudelit, saaksime ühe päeva jooksul ära hoida ligi 225 tuhande plastpudeli tootmise, transpordi ja käitlemisega seotud ressursside kulu,” kirjeldas Thomberg.

Lisaks 38-le avalikule veekraanile pakub Tallinna Vesi tasuta joogivett ka paljudel Tallinnas toimuvatel üritusel. Nii on veepaak puhta joogiveega kohal Tradehouse Tervisejooks ja -kõnd sarja etappidel ning loomulikult ka Maru Järvejooksude Tallinna etappidel, Harku ja Ülemiste järve jooksudel. Muuhulgas pakuvad puhast kraanivett ka paljud pealinna kohvikud ja restoranid.

Tallinna Vee joogiveekraanidest ning veepaakidest voolab kontrollitud kvaliteediga ja värske kraanivesi. Tallinna Vesi jälgib pidevalt veekvaliteeti, võttes veeproove regulaarselt üle kogu linna.

Tallinna avalikud kraanid on kantud veebikaardile: Avalikud joogiveekraanid (tallinn.ee). Kõik joogipunktid on märgistatud QR-koodiga, mida skäneerides näeb ka teisi kaardil asuvaid veevõtupunkte.

Avalikud veevõtukohad suletakse talvehooajaks, et vältida kraanide külmumist.

Peasponsor

MARU

Suurtoetajad

Brooks
KULKA
TLN Spordiamet
Liikumisaasta2023

Toetajad

otepää
Tallinna Vesi
Pühajärve SPA
CEP
Paunküla Heaolukeskus
Tupla