50.jooksu ümber Ülemiste järve võitsid Roman Fosti ja Pille Hinn

28.08.2022

Fosti (1) ja Latsepov (2) hoiavad 1 km-l veel tagaplaanile

Fosti ja Hinn kindlustasid Ülemsite järve jooksu võiduga ka Maru Järvejooksude sarja võidud

21.korda toimunud Maru Järvejooksude sarja lõpetas 50.jooks ümber Ülemiste järve. Stardinimekiri lubas põnevat heitlust võidule, sest kirjas olid sarja liidrid Roman Fosti, Leonid Latsepov ja Karel Hussar. Kusjuures peale Harku järve ja Pühajärve jookse oli Fosti edu Latsepovi ees vaid kaheksa sekundit.
Kahe kange duellist väljus võitjana Roman Fosti, kes väga palavas ilmas sai ajak 44:39.1ning edestas finišis Latsepovit 4,2 sekundiga.
Kindlalt jooksis ajaga 46:17.6 end kolmandaks Karel Hussar, kuid kaotust kahele kiiremale kogunes juba rohkem kui poolteist minutit.
Autasutamisele ehk kuue hulka jõudsid veel Jaanus Kallaste, Sander Jürs ja Aleksandr Kuleshov

Naistest oli Ülemiste juubelijooksul kindel võitja Pille Hinn, kes ajaga 52:58.6 lõpetas üldarvestuses 17.kohal. Teise koha jooksis välja Kaisa Kukk, kes kaotas Pillele finišis juba peaaegu minutiga. Kolmandana lõpetas ajaga 54:10.1 Helen Bell. Esikolmikule järgnesid Mari Boikov, Kertu Kula ja Kristina Dzjuba.

Augusti lõpu kohta erakordselt palavas ilmas toimunud 50.jooksul ümber Ülemsite järve jõudsid finišisse ja said kaela uhke medali 538 jooksjat ja ka kõndijat.

18.korda toimus Ülemiste jooksupäeva raames ka metsajooks, kus 5,3 km rada Ülemiste järve äärses metsas nautis 60 osalejat.

Kõige esimesena startisid Tallinna Veepuhastusjaamas aga lapsed, kes osalesid Tere Lastejooksudel. Kokku nautis 300 m jooksuringi 221 väikest tüdrukut ja poissi, kes tulevikus ilmselt asuvad ka järveringi starti