Uuenenud Maru Järvejooksude sari kutsub jooksukilomeetreid koguma

11.11.2022

Maru Järvejooskude sarjale registreerijad saavad väärt jooksumütsi

2023.aasta Maru Järvejooksude sarjale ja üksikutele jooksudele saab soodsamalt registreerida kuni 2022.aasta lõpuni!

2023.aastal 22.korda toimuva järvejooksude sarja peatoetajana jätkub Eesti ehituskontsern Maru ehk järvejooksude sõbrad saavad osaleda Maru Järvejooksude sarjas. Kõik sarjale registreerunud saavad sarja logoga mütsi, mis on suurepärane peakate Maru Järvejooksude etappideks treeningkilomeetrite kogumisel.

    

Kultuuriministeerium on 2023.aasta kuulutanud Liikumisaastaks, mille eesmärgiks on tekitada inimestes rohkem huvi liikumisharrastuste ja tervislikumate eluviiside vastu. Maru Järvejooksud soovivad sellese panustada lisades 2023.aastal sarja ka neljanda jooksu. Kui viimased kolm aastat on sarja kuulunud kolm järvejooksu, siis 2023.aastal saab Maru Järvejooksude sarjas osaleda taas neljal jooksul. Nimelt lisandub 22.aprillil sarja avaetapina toimuv jooks ümber Paunküla veehoidla.

Kui jooksu ümber Paunküla veehoidla ja Harku järve jooksu vahele jääb 4 nädalat, siis nii Harku järve ja Pühajärve jooksu ning Pühajärve ja Ülemiste järve jooksu vahele jääb 7 nädalat. Nii jätavad Maru Järvejooksude sarja etapid jooksusõpradele aega kalendris aprillist kuni augustini lisaks järvejooksudele tegeleda ka muude hobidega või osaleda teistel üritustel.

2023.aastal on Maru Järvejooksude nelja etapi kogupikkuseks 42,2 km ehk klassikaline maraton. Liikumisharrastuse motiveerimiseks ongi harrastussportlastel võimalik läbi suve sihikindlalt harjutada ja sarjas osalemisega joosta nelja järvejooksuga maraton. Lisaks pakub neljajooksuline sari jooksusõpradele ka head motivatsiooni läbi suve harjutada ja kasutada Maru Järvejooksude sarja ettevalmistuseks sügisesele maratonile või poolmaratonile.


Maru Järvejooksud jätkavad uuel hooajal etappide raames noortele suunatud jooksudega, mis on 2 kuni 6 km pikad ja mis sobivad ka neile, kellede jaoks järvejooksude põhidistantsid on veel liiga pikad. Nii saab teist korda Pühajärvel osaleda 2 km pikkusel pargijooksul ja Ülemistel 5,5 km-l metsajooksul. Lühem jooks lisandub ka Paunküla veehoidla jooksupäeva programmi. Ainult Harku järve jooksul on vaid üks distants ehk kõik jooksevad või kõnnivad 6,6 km pikkusel järveringil. Lisaks lühematele noortejooksudele toimuvad Maru Järvejooksude igal etapil enne järvejookse ka lastejooksud ja lapsed jooksevad tasuta!
Maru Järvejooksude etappidele on lisaks jooksjatele oodatud ka kepikõnni ja käimise harrastajad, kes saavad samuti omale sobivas tempos läbida kaunite vaadetega järveringid.


Laupäev, 22.aprill – Jooks ümber Paunküla veehoidla

Esimest korda joostakse Maru Järvejooksude raames ümber Paunküla veehoidla, mis on Eestis suuruselt teine veehoidla Harjumaal Kose vallas. 11,2 km pikkune ring ümber 1960. a. kevadel Pirita jõe paisutamise teel tekkinud ligikaudu 350 ha suuruse järve pakub erinevaid pinnaseid ja kauneid vaateid veehoidlale. Asfaldil, kruusateel ja kergelt mägisel metsateel kulgev rada pakub ideaalset võimalust testida kevadist jooksuvormi.

Võistluskeskus ning start ja finiš asuvad Paunküla Heaolukeskuses, mis pakub mitmekesist aktiivset vabaajaveetmist igal aastaajal.

 

Pühapäev, 21.mai – 52. jooks ümber Harku järve 
Kõigile jõukohane 6,6 km Harku järvering sobib ideaalselt ettevalmistuseks suvisteks jooksuvõistlusteks ja samuti kiirema jooksu tegemiseks. Peale Harku järve jooksu on 7 nädalat aega, et valmistuda järgmiseks ja juba pikemaks järvejooksuks.

Võistluskeskus ning start ja finiš asuvad Harku järve rannas.


Laupäev, 8.juuli – 42. jooks ümber Pühajärve 
Otepää piirkonna suurimale ja kauneimale järvele tehakse 10,7 km tiir peale traditsiooniliselt juuli teisel laupäeval ehk 8.juulil. Teist aastat kuulub programmi ka Pühajärve Pargijooks, mille 2 km distants on mõeldud eelkõige noorjooksjatele ja neile, kelle jaoks üle 10 km pikkune järvering tundub veel pikk. Pühapäeval, 9.juulil on kõigil võimalus osaleda ka Pühajärve pargitriatlonil. Peale sportlikku nädalavahetust Pühajärvel jääb taas 7 nädalat aega, et koguda treeningkilomeetreid sarja viimaseks ja ühtlasi ka pikimaks järvejooksuks.

Võistluskeskus ning start ja finiš asuvad Pühajärve Puhkekeskuse pargis, mida jooksusõbrad peavad üheks Eesti parimaks kohaks, kus korraldada rahvaspordiüritusi.


Laupäev, 26.august – 51. jooks ümber Ülemiste järve    
Vaid üks kord aastas, augusti lõpus toimub unikaalne jooksuelamus, mil saab joosta või kõndida 13,8 km vahetult ümber tallinlaste joogiveeallika. Lisaks järvejooksule toimub Ülemiste jooksupäeva raames juba 19.korda ka 5,5 km pikkune Ülemiste metsajooks.
Võistluskeskus ning start ja finiš asuvad Tallinna Veepuhastusjaama territooriumil, kuhu nagu ka rajale tavakodanik igapäevaselt ei pääse.


 

Maru Järvejooksude sarja ja üksitute jooksude registreerimine avaneb 15.novembril

Sarja juhend ning etappide tutvustused ja juhendid 

Peasponsor

Maru

Suurtoetajad

Brooks
TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Paunküla Heaolukeskus
Tallinna Vesi
Pühajärve SPA
otepää
CEP