52.jooksul ümber Harku järve tuleb võistlus esikohale põnev

19.05.2023

2022.aastal võitis Fosti Latsepovit kõige napimalt

2023.aastal 22.korda toimuv Maru Järvejooksude sari jätkub pühapäeval, 21.mail 52.jooksuga ümber Harku järve

Sari alustas 22.aprillil esimest korda toimunud jooksuga ümber Paunküla veehoidla. Peale Harku järve jooksu saab sarja raames joosta veel 8.juulil 42.jooksul ümber Pühajärve ja 26.augustil 51.jooksul ümber Ülemiste järve

 

Võistlus 6,5 km pikkuse järveringi võidule tõotab meeste osas tulla põnev, sest starti on tulemas eelmise aasta võitja Roman Fosti ja talle siis napilt kaotanud Leonid Latsepov. Ka naiste osas on võitjat raske ennustada. Stardis on nii sarja esimese etapi, Paunküla veehoidla jooksu võitnud Helen Bell kui ka eelmise aasta sarja võitja Pille Hinn. Rajale tulevad ka Paunküla jooksul teiseks tulnud Jaanus Kallaste ja naistest avaetapil poodiumile jõudnud Maris Heinaru ja Mari Boikov. Naistest on stardis ka laskesuusataja Susan Külm, kes kindlasti proovib kuue autasustatava sekka end joosta.

Tallinnas ja Harku vallas kulgevale Harku järveringile on lisaks jooksjatele oodatud ka kõik kepikõndijad ja käijad, sest 6,5 km pikkune rada sobib ideaalselt ka kõndimiseks.


Start 52.jooksule ümber Harku järve antakse kell 12 Harku järve rannas ja samas avatakse kell 9.30 ka võistluskeskus ning algab stardimaterjalide väljastamine ja kohapeal registreerimine.
Kell 11 avavad jooksupäeva Harku järve rannas lastejooksud, kus kuni 12-aastased osalevad 250 m distantsil. Lapsed saavad end kirja panna alates kella 10-st ja osalemine lastele on tasuta. Kõikidele lastele on finišis diplom ning Tupla šokolaad.

Esimest korda toimub Harku järve jooksupäeva raames ka Harku rannajooks, mille start on kell 11.40 ning osaleda on võimalik noortel ja neil, kes järveringi liiga pikaks peavad. Harku rannajooksu start ja finiš asuvad samuti Harku järve rannas ja 1,1 km pikkune rada kulgeb vahetult ümber ranna. Rannajooksul on tähelepanu noortel ja nii autasustatakse U14 ja U16 vanuseklassi kiireimaid tüdrukuid ja poisse.
Harku järveringi rajakaardi ja jooksupäeva täpsema ajakava leiab võistluse lehelt

 

Kuigi ürituse peatähelepanu keskendub juba 52.korda Harku järvele ringi peale jooksmisele või kõndimisele, siis lisaks järveringi läbimisele on võistluskeskuses ka palju muud huvitavat.
Lastele, aga kõigile teistele on huvitava atraktsioonina kohal Maru Mägi ehk suusahüppemägi, kus kõigil soovijatel on võimalus saada turvaliselt esimene ettekujutus suusahüpete olemusest.

Kell 13 toimub võistluskeskuses autasustamine, kus pärjatud saavad naiste ja meeste kuus kiiremat ning vanuseklasside võitjad. Auhinnalaua eest hoolitsevad Maru, Brooks, CEP, Meravita ja Marathon Services.
Aga võiduvõimalus on kõigil Harku järvejooksul osalenutel, sest kohe peale autasutamist toimuvad loosimised. Loosiauhindadeks on 2 paari Brooksi jooskutosse. Loosiauhinna võitmise eelduseks lisaks finišiprotokollis olemisele on ka loosimise ajal kohal olemine. Kui üks nendest tingimustest on täitmata, siis toimub ümberloosimine.

 

Eelregistreerimine 52.jooksule ümber Harku järve lõpeb reedel, 19.mail kell 24.00. Jooksule saab end kirja panna Stamina iseteeninduskeskkonnas https://iseteenindus.stamina.ee/

 

Peasponsor

Maru

Suurtoetajad

Brooks
TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Tallinna Vesi
Pühajärve SPA
otepää
Paunküla Heaolukeskus
Järvekeskus
Tupla
RPE