Maru Järvejooksude miilijooksud ehk World Mile Challenge kutsub noori jooksurajale

10.04.2024

Maru Järvejooksudel saavad noored osaleda miilijooksudel

Maru Järvejooksude 23.hooajal jätkuvad lühemate distantsidena miilijooksud, mis on mõeldud eelkõige noortele jooksusõpradele ja nende hulgas jooksuharrastuse populariseerimiseks.

2024.aastal möödub 70 aastat päevast, kui Roger Bannister jooksis esimesena miili alla nelja minuti. Selle eest ka sööri tiitli saanud Bannister sai 6.mail 1954.aastal ajaks 3:59.4! Maailma Kergejõustik ehk World Athletics on selle suure tähtpäeva tähistamiseks ellu kutsunud just noortele mõeldud World Mile Challenge ehk miili väljakutse.

Stamina Spordiklubi koostöös Eesti Kergejõustikuliiduga korraldavadki 2024.aasta Maru Järvejooksude raames sarja igal etapil eelkõige noortele mõeldud miilijooksud. Nii saavadki noored joosta miili Harku rannamiilil, Paunküla metsamiilil ja Pühajärve pargimiilil. Vaid sarja lühematest distantsidest pikima traditsiooniga Ülemiste metsajooksul tuleb joosta kolmekordne miil ehk 4,8 km.


Kuigi lühematel distantsidel võivad osaleda kõik soovijad vanusest ja soost hoolimata, siis sportlik mõõde ehk paremusjärjestus selgitatakse vaid noorte vanuseklassides. Neiud ja noormehed saavad võistelda N14 & M14 (sünd.2010 ja hiljem) ja N16 & M16 (sünd.2008 - 2009) vanuseklassides.

 

Kõik noored, kes on sündinud 2008.a. ja hiljem ning osalevad vähemalt kolmel miilijooksu etapil neljast, saavad Ülemiste jooksupäeval auhinnaks ametliku World Mile Challenge särgi! Igal miilijooksul autasustatakse noorte vanuseklasside kolme kiireimat neidu ja noormeest World Mile Challenge nokamütsiga.
Igal miilijooksul saavad kõik lõpetajad ka medali.

 

Maru Järvejooksude World Mile Challenge etapid
Pühapäev, 5.mai – Harku rannamiil / Start 11.30 ja distants 1,6 km

Laupäev, 8.juuni – Paunküla metsamiil / Start 12.10 ja distants 1,6 km

Laupäev, 13.juuli – Pühajärve pargijooks / Start 12.10 ja distants 1,6 km

Laupäev, 17.august – Ülemiste metsajooks / Start 11.50 ja distants 4,8 km

 

Miilijooksudele saab end kirja panna Stamina iseteeninduskeskkonnas ja soodsamalt saab end registreerida kogu miiljooksu sarjale

Peasponsor

Maru

Suurtoetajad

Brooks
TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Tallinna Vesi
Pühajärve SPA
otepää
Paunküla Heaolukeskus
Järvekeskus
Tupla
RPE