Deniss Šalkauskas ja Helen Bell võtsid võidud 2.jooksul ümber Paunküla veehoidla

08.06.2024

Stardiootus Paunküla Heaolukeskuses

Maru Järvejooksude sari jätkus teist korda toimunud jooksuga ümber Paunküla veehoidla

Laupäeval, 8.juunil toimus 2. korda jooks ümber Paunküla veehoidla, mis oli sel korral Maru Järvejooksude sarja teiseks etapiks,
Võistlus esikohale kujunes tasavägiseks, Paunküla Heaolukeskuses asunud finišisirgele tulid koos Deniss Šalkauškas ja Bert Tippi ning lõpuks edastas Deniss ajaga 35:03.6 teisena lõpetanud Berti vaid 1,9 sekundiga. Ka kolmandana lõpetanud Jaanus Kallaste ei jäänud võidust kaugele, kaotades võitjale 13,3 sekundiga. Järgmised autasustamisele jõudnud jooksjad kaotasid võitjale juba üle minuti. Neljandana lõpetanud Allan Männi sai ajaks 36:16.2, viies Jaan Lilleorg  36:20.1 ja kuues Aaro Tiiksaar 36:59.2

Naistest võttis ajaga 40:49.3 kindla võidu üldarvestuses kõrge 13. koha saanud Helen Bell. Teisena lõpetanud laskesuusataja Tuuli Tomgas sai ajaks 41:37.5 ning ajaga 42:02.6 jooksis end kolmandaks Evelin Talts. Kuue hulka mahtusid veel Kadri Veske, Merilin Jürisaar ja Mari Boikov.
Kokku lõpetas 10,5 km pikkuse ringi ümber Paunküla veehoidla 333 jooksjat ja kõndijat.

10 minutit peale veehoidla jooksu lähet anti start 2.Paunküla metsamiilile, kus olid kiireimad Riko Ausmees ajaga 5:56.6 ja Maret Müür ajaga 6:51.4. Valdavalt metsateedel kulgenud miilijooksul, kus pikkust 1,6 km, oli lõpetajaid 54.

Paunküla jooksupäeva avasid kuni 12 aastased väikesed jooksusõbrad. Lastel tuli joosta Paunküla Heaolukeskuses 330 pikkune ring ja seda võimalust kasutas 67 tulevast järvejooksjat.