Tutvustus

Stamina Spordiklubi asutati 6. novembril 2003.aastal eesmärgiga korraldada erinavaid rahva- ja tervisespordiüritusi.

Pea kahe aastakümne jooksul on Stamina korraldanud väga erinevaid üritusi ning koondanud ja toetanud ka mitmeid Eesti tippkergejõustiklasi.

Juba enne klubi moodustamist alustati 1995.aastal Saaremaa Duatloni ja 2002.aastal Järvejooksude sarja korraldamisega. 2003.aastal lisandus Tervisejooksu sari ja heategevuslik Vana-aasta jooks. 2008.aastal korraldas klubi esimest korda Kõva Mehe Jooksu, mis oli ka Eestis esimeseks takistustega krossijooksuks. Erinevatel aastatel on Stamina poolt korraldatud ürituste nimekirja lisandunud veel Suple Sõtku Sörgi rahvatriatlonid,  Tondiraba Sisemaraton, Kadrijooks ja veel mõned.

Aastatel 2005. – 2016 võitsid Eesti meistrivõistlustel rohkelt kuld-, hõbe- ja pronksmedaleid Roman Fosti, Sergei Tšerepannikov, Egle Uljas, Evelin Talts, Priit Aus, Kaarel Lilleoja, Mikk Pahapill, Katrin Käärt ja teised. Stamina Spordiklubi viimaseks kuldmedaliks jäi klubi enda poolt korraldatud ekideni Eesti meistrivõistluste meeste kuldmedal 27.septembril 2014.aastal. Kuldsesse meeskonda kuulusid Priit Lehismets, Priit Aus, Jaanus Kallaste, Roman Fosti, Dmitri Aristov ja Sergei Tšerepannikov.

Stamina Spordiklubisse kuuludes tuli Mikk Pahapill 2009.aastal Euroopa sisemeistriks seitsmesvõistluses.